Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Weekendowe działania „Dyskoteka”

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego przeprowadzili w sobotnią noc akcję „Dyskoteka”. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym znajdującym się pod działaniem środków odurzających. W działania zaangażowani byli także dwaj przewodnicy psów szkolonych do wykrywania narkotyków.

Zadaniem policjantów było ujawnianie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej oraz na drogach dojazdowych do hali pod Dębowcem, gdzie tego wieczoru odbywał się koncert muzyczny. Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków - testera narkotykowego Drager Drug Test 5000, który pozwala na ujawnienie w ślinie badanego środków odurzających.
W czasie działań przebadano blisko 2100 kierujących. Zatrzymano dwóch kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. W Bielsku-Białej na ul. Karbowej policjanci z drogówki zatrzymali natomiast trzy osoby, przy których znaleziono narkotyki.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.58 MB)