Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Policyjne działania „Andrzejki”

Policjanci z drogówki i prewencji wspierani przez funkcjonariuszy z referatu antynarkotykowego przeprowadzili w miniony weekend działania „Andrzejki”. W działania zaangażowany był także funkcjonariusz Izby Celnej w Katowicach z psem Tilia szkolonym do wykrywania środków odurzających. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym znajdującym się pod działaniem środków odurzających.

Zadaniem policjantów było też ujawnianie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków, testera narkotykowego DRAGER DRUG TEST 5000, który pozwala na ujawnienie w ślinie badanego środków odurzających.

W czasie działań przebadano blisko 1000 kierujących. Zatrzymano aż ośmiu nietrzeźwych kierowców, a wśród nich rekordzistę kierującego volkswagenem, który miał we krwi prawie 3 promile alkoholu. Jakby tego było mało sprawca spowodował kolizję drogową, doprowadzając do zderzenia z fordem. Kolejny pijany kierowca na widok patrolu wjechał w ogrodzenie szpitala przy ul. Wyspiańskiego. Nic dziwnego skoro badanie alkomatem wykazało, że 22-latek kierujący setem miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W Buczkowicach na ul. Lipowskiej kierowca suzuki nie zatrzymał się do kontroli drogowej sądząc, że uniknie konsekwencji. W czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i o mało nie potrącił pieszego, który ratował się skokiem do przydrożnego rowu. W wyniku pościgu mundurowi z drogówki zatrzymali go w Godziszce na ul. Żywieckiej. Badanie stanu trzeźwości 20-letniego sprawcy dało wynik ponad 1,5 promila alkoholu. Wśród zatrzymanych znalazła się też 24-letnia kobieta kierująca renaultem, która miała we krwi przeszło 0,6 promila alkoholu.

„Andrzejkowe” działania połączone były z akcją „Dyskoteka” prowadzoną przez funkcjonariuszy z drogówki.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.13 MB)