Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Nocne działania „Dyskoteka”

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego, przeprowadzili w sobotnią noc akcję „Dyskoteka”. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających. W działania zaangażowany był także przewodnik psa szkolonego do wykrywania narkotyków z Referatu Grup Mobilnych Izby Celnej w Katowicach.

Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja trwała od 20.00 do 4.00. Została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach i Szczyrku. Podczas działań użyto urządzenia do wykrywania narkotyków, który pozwala na wykrycie w ślinie badanego środków odurzających. W czasie działań przebadano 1024 kierujących. Zatrzymano 7 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie” oraz jednego, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. 28-latek został zatrzymany tuż przed 23.00 na czechowickiej ul. Legionów. Mężczyzna podróżował bmw z dwójką pasażerów. Pies „Koks” szkolony do wykrywania środków odurzających bezbłędnie wskazał, który z kontrolowanych mężczyzn mógł posiadać narkotyki. W czasie przeszukania kierującego nie odnaleziono zabronionych substancji, jednak badanie przeprowadzone za pomocą testera narkotykowego Drager Drug Test 5000 pozwoliło na ujawnienie w ślinie badanego środków odurzających.

Ponadto w czasie akcji policjanci zatrzymali 5 uprawnień do kierowania pojazdami, 1 dowód rejestracyjny, a 4 kierujących zostało ukaranych mandatami.

 

Film Akcja drogówki "Dyskoteka"

Pobierz plik Akcja drogówki "Dyskoteka" (format mp4 - rozmiar 21.64 MB)