Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Memoriał Patryka i Konrada. Policjanci upamiętnili tragiczne zmarłych chłopców

Już po raz czwarty odbył się Turniej Piłki Nożnej Żaków, w czasie którego uczczono pamięć chłopców, którzy zginęli tragicznie na przejściu dla pieszych w Kozach w 2012 roku. W rocznicę tej tragedii w Centrum Widowiskowo-Sportowym w Kozach odbył się IV Memoriał Patryka i Konrada. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak wraz z policjantami z drogówki.

Memoriał, którego pomysłodawcą jest Jacek Mosz - Kierownik CWS Kozy, połączony był z piknikiem zorganizowanym dla dzieci przez rodzinę tragicznie zmarłych chłopców. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Bielski Andrzej Płonka i Wójt Gminy Kozy Krzysztof Fiałkowski. W turnieju wzięło udział 5 drużyn: LKS Bestwinka, Pasjonat Dankowice, Zapora Porąbka, GLKS Wilkowice oraz gospodarz zawodów - CSW Kozy. Zwycięzcą została drużyna z Wilkowic. Na II miejscu uplasowali się młodzi trampkarze z Dankowice, natomiast miejsce na ostatnim stopniu podium zajęli piłkarze z Bestwinki.

W czasie spotkania z najmłodszymi uczestnikami turnieju, policjanci z drogówki omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z elementów odblaskowych. Chętni mogli obejrzeć elementy policyjnego wyposażenia i zasiąść za kierownicą radiowozu. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.