Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Policjanci, Motomikołaje i dziennikarze o bezpieczeństwie przed świętami

Mieszkańcy Bielska-Białej mogli dzisiaj spotkać na ulicach nietypowy patrol. Policjanci, Motmikołaje i dziennikarze zjednoczyli siły i przed zbliżającymi się świętami ostrzegali przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Kierujący, zamiast mandatu mogli liczyć na pobłażliwość i symboliczną rózgę od drogówki, a także ulotki informujące o tym, jak bezpiecznie spędzić okres świąteczno – noworoczny.

Co roku, w okresie poprzedzającym święta, kieszonkowcy zbierają prawdziwe „żniwa”. Wykorzystują tłok w miejscach publicznych, a czasem zwykłą lekkomyślność i niedbalstwo klientów centrów handlowych i targowisk. Okres świąteczny sprzyja też odwiedzinom bliskich i częstszym niż zwykle wyjazdom. Puste domy i mieszkania stanowią łakomy kąsek dla włamywaczy. Dlatego też znacznie wzrasta w tym czasie liczba włamań. Również na drogach dochodzi do liczniejszych niż zwykle zdarzeń, szczególnie niebezpiecznych potrąceń pieszych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców na ulicach naszego miasta pojawiły się dzisiaj niecodzienne patrole. Policjanci, Motomikołaje i miejscowi dziennikarze zjednoczyli siły i wspólnie starali się uwrażliwić bielszczan, by te wyjątkowe w polskiej tradycji święta, minęły w spokojnej i bezpiecznej atmosferze.

W czasie drogowych kontroli, kierowcy mogli liczyć na pobłażliwość ze strony stróżów prawa. Zamiast mandatów, Motomikołaje wręczali kierującym rózgę z odblaskiem i świątecznymi życzeniami od drogówki. Mundurowi rozdawali też ulotki, informujące o tym, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące święta. Akcja spotkała się z dużą aprobatą mieszkańców, a obdarowani ulotkami zgodnie twierdzili, że to dobry pomysł na zwrócenie uwagi na przedświąteczne zagrożenia, by zamiast liczenia strat spowodowanych przez kieszonkowców i włamywaczy, cieszyć się świąteczną atmosferą i podarunkami.

Serdecznie dziękujemy Motomikołajom oraz dziennikarzom Radia Bielsko, portalu „bielsko.biala.pl” i „Bielskich dróg” za wsparcie naszych wspólnych działań.

Film Bezpieczne święta

Pobierz plik Bezpieczne święta (format mp4 - rozmiar 9.37 MB)