Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Dni bezpieczeństwa w bielskim Parku Słowackiego

„Młodość – Radość – Sport i Zabawa” - hasło to przyświecało tegorocznej XXIV edycji Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, które odbyły się w minioną sobotę. Słoneczna pogoda i szereg atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy, przyciągnęły do bielskiego Parku Słowackiego tłumy bielszczan.

Organizatorem imprezy była Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz bielska policja. Dobra zabawa, nauka i co najważniejsze zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - to główne cele przedsięwzięcia, które wpisało się już w tradycję naszego miasta. Impreza była adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, których drużyny rywalizowały w konkursach o cenne nagrody.

Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego otworzył barwny korowód ulicami miasta, w którym wystąpiły nawet przedszkolaki. Później zabawa przeniosła się do Parku Słowackiego. Tam swój sprzęt prezentowali policjanci, żołnierze, strażacy, strażnicy miejscy i ratownicy GOPR-u. Odbywały się pokazy i koncerty, a konkursy służyły zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przysłuchiwano się występującym na parkowej scenie muzykom.

Wielką atrakcją były symulator dachowania. Prawdziwe oblężenie przeżywało miasteczko ruchu drogowego i ogródek prewencji kryminalnej. Dzieci usadawiały się na policyjnym motocyklu i w szybkim radiowozie. Rywalizowały ze sobą w miasteczku ruchu drogowego. Można było postrzelać z żołnierzami, uczestniczyć w akcji gaśniczej ze strażakami, udzielać pomocy przedmedycznej pod okiem ratowników PCK, czy spróbować wspinaczki. Ogromne wrażenie robił sprzęt żołnierzy, w tym broń dużego kalibru i ogromne hummery.