Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Uczniowie z Mazańcowic triumfatorami Okręgowego Turnieju BRD

Gospodarze - uczniowie z Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Mazańcowicach okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w mazańcowickim zespole szkolno–przedszkolnym. Zmaganiom uczniów przyglądał się I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztof Gałuszka wraz z naczelnikiem bielskiej drogówki, podkom. Krzysztofem Stankiewiczem.

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili okręgowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Zacięta rywalizacja uczniów gimnazjów i szkół podstawowych rozpoczęła się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie każdy z uczestników musiał pokonać na rowerze tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów w praktyce, pokonując trasę w miasteczku ruchu drogowego. Zmagania kończyły się zaprezentowaniem praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które oceniał ratownik z bielskiej grupy PCK.

Niepokonani okazali się przedstawiciele gospodarzy, którzy triumfowali zarówno wśród gimnazjów, jak i szkół podstawowych.

Klasyfikacja – gimnazja:
1 miejsce – Gimnazjum w Mazańcowicach
2 miejsce - Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej (przy SP nr 3 w B-B)
3 miejsce – Gimnazjum w w Ustroniu (przy SP nr 2 w Ustroniu)
4 miejsce – Gimnazjum w Łodygowicach
5 miejsce – Gimnazjum w Studzionce

Klasyfikacja – szkoły podstawowe:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Mazańcowicach
2 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Ustroniu
3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Wiśle Małej
4 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej
5 miejsce - Szkoła Podstawowa w Ujsołach

Drużyny odebrały puchary i upominki z rąk I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztofa Gałuszki, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Aliny Puszyńskiej, Naczelnika bielskiej drogówki podkom. Krzysztofa Stankiewicza oraz przedstawiciela bielskiego WORD-u Marcina Szarek.

Wszystkim uczestnikom turnieju, a w szczególności zwycięzcom, serdecznie gratulujemy wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz umiejętności zgodnej z przepisami jazdy na rowerze. Triumfatorzy będą reprezentować bielski okręg w eliminacjach wojewódzkich. Trzymamy kciuki!