Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

O bezpieczeństwie podczas 44 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego

2,5 tys. rowerzystów wyruszyło wczoraj w trasę 44 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Ubrani w błękitne koszulki cykliści pojechali w 32-kilometrową trasę z Bielska-Białej do Czechowic-Dziedzic i drogę powrotną. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy oraz bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci, strażnicy miejscy i strażacy. Podczas rajdu stróże prawa przypomnieli rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Słoneczna pogoda i piękna tradycja rodzinnych rajdów rowerowych w Bielsku-Białej sprawiły, że w niedzielę, 29 kwietnia na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej pojawiły się tłumy rowerzystów - rodziny z dziećmi, grupy znajomych i przyjaciół, grupy szkolne i indywidualni cykliści. Trasa rajdu wiodła z Placu Ratuszowego w Bielsku-Białej w kierunku Czechowic-Dziedzic (13 km), gdzie zaplanowano półmetek na stadionie MOSiR. Stamtąd cykliści dotarli na tereny bielskiego ZIAD-u (19 km), gdzie tradycyjnie zaplanowano finał.

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy oraz bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci, strażnicy miejscy i strażacy. Mundurowi zabezpieczali skrzyżowania na trasie przejazd. Spotkanie to było dla mundurowych doskonałą okazją do przypomnienia rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci zwrócili uwagę uczestników na zagrożenia, jakie mogą spotkać kierujących jednośladami w czasie wycieczek oraz przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci zachęcali cyklistów do używania kasków ochronnych oraz używania elementów odblaskowych.