Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Nocne działania „Dyskoteka”

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego, przeprowadzili w sobotnią noc akcję „Dyskoteka”. Działania skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz kierującym pod wpływem środków odurzających. W działania zaangażowany był także przewodnik psa szkolonego do wykrywania narkotyków ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Zadaniem policjantów było wykrycie przedmiotów i środków, których posiadanie jest nielegalne, pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do jego popełnienia. Akcja trwała od 20.00 do 4.00. Została przeprowadzona w rejonie lokali rozrywkowych w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

W czasie działań policjanci przebadali blisko 2 tysiące kierujących. Zatrzymano 4 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie” oraz nietrzeźwego rowerzystę. Policjanci zatrzymali też 21-latka, który posiadał środki odurzające. Sprawca został zatrzymany na bielskiej ul. Grażyńskiego. Pies szkolony do wykrywania narkotyków bezbłędnie wskazał miejsce, gdzie mężczyzna ukrył środki odurzające.