Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Ważne informacje - 5 artykułów


Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Szczęśliwy finał poszukiwań 6-latki

  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej odnaleźli zagubioną 6-latkę. Zaginięcie dziewczynki zgłosili przestraszeni rodzice, gdy zniknęła im z oczu w pobliżu placu zabaw. Po niespełna godzinie poszukiwań dziewczynka cała i zdrowa wróciła pod opiekę rodziców.

 2. Zatrzymani w pościgach

  Stróże prawa stają czasami przed koniecznością pościgu za piratami drogowymi, którzy zamiast zatrzymać się do kontroli drogowej, podejmują karkołomne ucieczki. Narażają przy tym bezpieczeństwo swoje, policjantów i postronnych użytkowników dróg. W ciągu kilku dni dwaj podejrzewani o przestępstwa drogowe kierujący wpadli po nieudanych próbach ucieczki.

 3. Poszukiwany listem gończym skończył jazdę w polu

  Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 27-latka, który poruszał się pochodzącym z przestępstwa samochodem. Po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany listem gończym, a przy sobie miał amfetaminę. Wszystko dzięki czujnej postawie mieszkańców Dankowic, którzy zwrócili uwagę na podejrzany samochód i wezwali Policję.

 4. Oskarżeni o ponad 100 kradzieży paliwa

  Policjanci z drugiego komisariatu, pod nadzorem bielskiej prokuratury, wytropili i doprowadzili do aresztowania 30 i 23-latka, którym przypisuje się 111 zuchwałych kradzieży paliwa na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie. Oskarżonym grozi za to łączna kara nawet 8 lat więzienia.

 5. Podsumowanie świątecznego weekendu na bielskich drogach

  Okres Wielkanocy to dla policjantów czas intensywnej pracy. Przez całe święta policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżnych. W czasie świątecznego weekendu na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego doszło do 1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba oraz 11-stu kolizji drogowych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, stróże prawa zatrzymali 4 kierowców na podwójnym gazie.

 6. Uwaga kierowcy! Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

  Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Pomimo, że wszędzie widać nadchodzącą wiosnę, zima nie daje o sobie zapomnieć.

 7. Policyjnym radiowozem do szpitala

  Mundurowi z bielskiego wydziału prewencji, razem ze strażakami z bielskiej komendy Państwowej Staży Pożarnej, transportowali wczoraj poszkodowanego 52-latka, który ranił się poważnie piłą spalinową. Obrażenia mężczyzny zagrażały jego życiu i zdrowiu, gdyż mężczyzna nieomal odciął sobie dłoń. Liczyła się każda sekunda. Z uwagi na brak możliwości przyjazdu karetki pogotowia, stróże prawa przewieźli poszkodowanego i strażaków do szpitala policyjnym radiowozem.

 8. Motocykliści i rowerzyści wracają na drogi. Apelujemy o bezpieczną jazdę!

  Sprzyjające warunki pogodowe zachęcają kierowców jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów i motocyklistów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też jako codzienny środek lokomocji. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku i wzajemnym szacunku i kulturze na drodze.